راهنمای خرید کامپیوتر

راهنمای خرید کامپیوتر

4 نکته برای خرید کامپیوتر

بسیاری از تیم های فناوری اطلاعات دانشگاهی سیستم های خاصی را برای دانشجویان ورودی ، و همچنین اساتید و کارمندان توصیه می کنند. این سیستم های پیشنهادی می توانند به محدود کردن تعداد گزینه ها کمک کنند. چهار مرحله ی زیر می تواند شما را در روند انتخاب سیستم مناسب برای نیازهای شما راهنمایی کند.

این راهنمای گام به گام به دانشجویان کمک می کند تا سخت افزار و نرم افزار ایده آل را برای رفع نیازهای خود انتخاب کنند. این نکات همچنین برای مشاغل کوچک و ... مفید است.

1-    از افراد هم رشته ی خود سوال بپرسید.

بعضی از رشته های دانشگاهی نیاز به کامپیوتر با مشخصات خاص دارد و اگر سخت افزاری با مشخصات پایین تر انتخاب کنید ممکن است پاسخگو در رشته ی دانشگاهی شما نباشد بطور مثال به دانشجویان معماری توصیه می شود یک لپ تاپ ویندوز را با یک پردازنده سریع (یعنی Intel i7) ، مقدار قابل توجهی رم (یعنی حداقل 16 گیگابایت) و کارت گرافیک پر قدرت (به عنوان مثال ، کارت گرافیک 4 گیگابایتی) خریداری کنند.

 

2-    سیستم های پیشنهادی هم رشته ای ها و مسئولین دانشکده ی خود را بررسی کنید

بهتر است در مورد سیستم های پیشنهادی توسط هم رشته ای ها یا مسئولین دانشکده ، تحقیقات لازم را انجام دهید ، بسیاری از اوقات این توصیه ها کلی است به طور مثال ممکن است فقط به شما بگویند یک لپ تاپ برای وصل به شدن اینترنت همراه داشته باشید.

مشخصات کلی مورد نیاز خود را در دست دارید اما در بازار با مشخصات مورد نیاز شما، پیشنهادهای فراوان با برندهای محتلف وحود دارد ، بهتر است راجع به ویژگی های هر کدام خوب تحقیق کنید.

 

3-    نیازها و اولویت های خود را در نظر بگیرید.

نرم افزارهای مورد نیاز خود را مشخص کنید و منابع مورد نیاز آنها را بررسی کنید. منظور از نرم افزار، نرم افزارهای عمومی کاربردی ماندد G Suite ، Microsoft Office ، Adobe Creative Cloud و غیره نیست، منظور نرم افزارهای تخصصی است که در طول دوره ی تحصیل با آنها سر و کار خواهید داشت.

عوامل دیگری وجود دارد که اولویت های شخصی شما به حساب می آید مانند عمر باتری، اندازه صفحه نمایش، وزن لپ تاپ...

بهتر است دنبال عمر نامحدود باتری، وزن نزدیک به صفر و ابعاد ایده آل ... نباشید و بین خواسته های خود و مشخصات سیستم های موجود تعادل برقرار کنید. باید ترکیب انتخابی شما به بهترین نحو نیازهای شما را تامین کند.

 

4-    برای نیازهای اضافی برنامه ریزی کنید.

گاهی باید آمادگی لازم برای موارد اضطراری را داشته باشید. بطور مثال بیماری کرونا توانست کلاس های حضوری را تعطیل کند و آموزش را به سمت آنلاین سوق دهد و تا زمان نامشخص برگزاری کلاس ها بصورت آنلاین و آمورش از راه دور باشد .

با این تفییرات شما ممکن است مجبور به تهیه ی نیازهای اضافی مانند وبکم ، هدفون ، میکروفون، چاپگر، اینترنت و .. شوید.

بودجه ی خود را در نظر بگیرید، گاهی با این  بودجه  دو انتخاب دارید، می توانید کل بودجه یک سیستم خریداری کنید و یا اگر همیشه دسترسی به لپ تاپ خود ندارید یک سیستم پایین تر همراه با یک تبلت بخرید که همیشه آن را همراه خود داشته باشید. این بستگی به شما و شرایط شما دارد

نظرات بازدیدکنندگان