صبح جادویی

صبح جادویی

صبح وقتی بیدار می شوید کسل و بی انرژی هستید؟ عادت های ساده ای را که به شما توصیه می کنیم امتحان کنید و نتیجه را ببینید.

13 عادتی که باعث می شود صبح خود را پر انرژی شروع کنید

1-    از تنظیم دوباره زنگ ساعت بپرهیزید

خیلی ها با شنیدن صدای آلارم تلفن یا ساعت کوک شده ی خود، دوباره آن را برای 10 دقیقه ی دیگر کوک می کنند، لطفا هرگز این کار را انجام ندهید ، با این کار اختلال در ساعت طبیعی بدن ایجاد می شود، پس با اولین صدای زنگ ساعت از تخت بلند شوید.

2-      موبایل خود را چک نکنید.

اول صبح وقتی که بیدار می شوید اصلا زمان مناسبی برای چک کردن گوشی و شبکه های اجتماعی نیست پس اجازه بدهید گوشی موبایل یک مدت از شما دور باشد.

 

3-      پرده ها را بکشید یا لامپ روشن کنید.

بدن شما برای بیدار شدن نیاز به ابن باور دارد که زمان بیدار شدن است، اتاق تاریک و نور کم، کشش شما را برای خواب دوباره بیشتر می کند، پس لطفا پرده ها رابکشید و یا لامپ را روشن کنید.

 

4-      تختخواب خود را مرتب کنید.

اگر واقع بین باشیم مرتب کردن تخت یا جمع کردن رختخواب چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد ، یک تخت مرتب به شما انرژی ، آرامش و حس موفقیت منتقل می کند پس تنبلی را کنار بگذارید و تخت خود را مرتب کنید.

 

5-      آهنگ مورد علاقه خود را پخش کنید.

شنیدن آهنگ مورد علاقه دراول صبح شما را سرحال و سرزنده می کند و ممکن است باعث رقصیدن شما شود و در این بین کالری نیز بسوزانید.

 

6-      حرکات کششی کوچک انجام دهید.

عادتی که بسیاری از ما داریم و البته بسیار خوب است کششی است که به بدن بعد از بیدار شدن می دهیم، این کشش ساده ی بدن باعث افزایش جریان خون در عضلات می شود، پس از کشش بدن غافل نشوید.

 

7-      پیژامه خود را تعویض کنید.

شاید مسئله خیلی ساده به نظر برسد، شما ممکن است قصد بیرون رفتن نداشته باشید و احساس کنید در پیژامه راحت تر هستید. اما به یاد داشته باشید برای شروع یک روز خوب و پر انرژی لازم است لباس خواب تا زمان خواب بعدی منتظر شما بماند.

 

8-      صورتتان را با آب سرد بشویید.

خیالتون راحت نیازی نیست یخ حوض بشکنید برای شستن صورتتون! اما بهتر است اول صبح خنکی آب به صورت بخورد تا هم در بیدار شدن راحت تر به شما کمک می کند و هم در سلامتی پوست موثر باشد.

 

9-      قبل از نوشیدن کافئین ، آب نوش جان کنید.

قبل از اینکه به فکر خوردن چای یا قهوه باشید یک لیوان آب بنوشید. یک لیوان آب کمک می کند تا متابولیسم بدن مسیر درست را طی کند ، اگر شما نوشیدن آب را به بعد از قهوه و چای موکول کنید بدن دچار کمبود آب می شود.

کمبود آب بدن باعث سردرگمی و خستگی در طول روز می شود، پس نوشیدن آب را فراموش نکنید.آب

 

 

 

 

10-      برای صبحانه مواد پروتئین دار بخورید.

از آنجایی که ساختار سلولی بدن را پروتئین تشکیل می دهد با صرف یک صبحانه ی پروتئین دار انرژی بدن بالا می رود.

تخم مرغ یک منبع پروتئین خوب و کم هزینه ست که انرژی مورد نیاز را تامین می کند.

 

11-      یک رویه ی مشخص برای خواب خود تعیین کنید.

برای اینکه بدن شما بتواند ساعت طبیعی منظمی داشته باشد لطفا برنامه های ساعت خواب و بیدار شدن خود را مشخص کنید. خوابیدن و بیدار شدن در ساعت های مختلف در طول هفته بدن شما را دچار سردرگمی می کند.

 

12-      شش ساعت قبل از خواب از مصرف کافئین خودداری کنید.

طبق تحقیقات آکادمی پزشکی خواب آمریکا، نوشیدن کافئین 6 ساعت قبل از خواب ، باعث اختلال در خواب می شود و زمان کلی خواب شما را 1 ساعت کاهش می دهد.

 

13-      لباس های فردای خود را از شب قبل آماده کنید.

برای انتخاب و آماده کردن لباس هایی که فردا خواهید پوشید شاید کمتر از 15 دقیقه زمان لازم باشد ولی همین آماده سازی کوچک، بارهای استرس فردا صبح شما را کاهش می دهد.

نظرات بازدیدکنندگان