هفت راه مراقبت از پوست در فصل سرما

هفت راه مراقبت از پوست در فصل سرما

هفت راه مراقبت از پوست در فصل سرما

1-      حفظ رطوبت پوست با استفاده از مرطوب کننده ها

در ماه های سرد سال، برای حفظ رطوبت به دقت بیشتری در انتخاب شوینده هایی که استفاده می کنید نیاز دارید. نوع صابونی که استفاده می کنید، می تواند باعث تحریک پوست بشود و خشک شدن و پدید آمدن اگزما را به دنبال داشته باشد. بعد از شستشو حتما از کرم های مرطوب کننده برا ی حفظ رطوبت پوست استفاده کنید.

2-      به اندازه کافی بخوابید

با توجه به اینکه در فصل سرما  فشار بیشتری روی پوست وجود دارد، برای اینکه بتوانید پوست خود را در وضعیت بالایی نگه دارید ، سعی کنید بیشتر بخوابید تا هم پوست استراحت کند و هم فرصت کافی برای استرس زدایی وجود داشته باشد. استرس و خستگی، سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و پایین بودن ایمنی بدن باعث تخریب و شکستگی پوست می شود.

3-      از پوست دست هایتان مراقبت کنید.

از آنجا که پوست دستان شما نازک تر از قسمت های دیگر بدن است و غدد چربی کمتری دارد ، حفظ رطوبت آنها سخت تر است. این موضوع می تواند منجر به خارش و ترک شود ، بنابراین هنگام بیرون رفتن با مرطوب کننده از پوست دست محافظت کرده و از دستکش استفاده کنید. در صورت داشتن دستکش پشمی ،ابتدا دستکش نخی نازک بپوشید، تا از تحریک پوست توسط پشم جلوگیری کنید.

4-      از دستکش و جوراب مرطوب استفاده نکنید.

اگر  زیر باران یا برف بیرون رفته اید ، مطمئن شوید که جوراب و دستکش مرطوب خود را در اسرع وقت تعویض می کنید. رطوبت بیش از حد می تواند پوست شما را تحریک کرده و باعث خارش ، ترک خوردگی ، زخم یا حتی تشدید اگزما شود.

5-      با آب داغ دوش نگیرید.

غوطه ور شدن در وان حمام پس از بیرون رفتن در سرما ایده آل به نظر می رسد. گرمای شدید دوش آب گرم یا حمام در واقع، چربی موجود در پوست را از بین می برد ، که می تواند منجر به از بین رفتن رطوبت شود. در عوض ، از آب ولرم استفاده کنید و مدت زمان کمتری در آب بمانید.

6-      از عسل استفاده کنید.
برای نرم کردن قسمت های خشک آرنج و زانوها ، یک اسکراب غنی و مرطوب کننده را امتحان کنید. حتی می توانید خودتان درست کنید و از مخلوط عسل و شکر استفاده کنید. مطالعات نشان داده است که عسل التهاب را کاهش می دهد و قند (به صورت موضعی استفاده شود) گردش خون را افزایش می دهد. این امر به ویژه در زمستان که جریان خون به طور معمول از پوست هدایت می شود و برای گرم نگه داشتن آن به هسته بدن ارسال می شود ، بسیار مفید است.

7-      لباس خواب مناسب انتخاب کنید.

ملحفه و لباس خواب شما هرچه نرمتر باشد ، احساس بهتری در پوست خواهید داشت. پارچه های طبیعی مانند پنبه یا فلانل پنبه ای که تعداد نخ آنها زیاد است برای کسانی که پوست حساس یا اگزما دارند بهتر است. مراقب باشید از مخلوط پنبه و مواد مصنوعی که باعث تحریک پوست حساس می شوند خودداری کنید.

نظرات بازدیدکنندگان