10 عبارت که می تواند رابطه ی شما با رئیستان را خراب کند.

10 عبارت که می تواند رابطه ی شما با رئیستان را خراب کند.

 1-من به افزایش حقوق نیازمندم چون می خواهم خانه ام را تعمیر کنم.

شما باید وقتی از افزایش حقوق صحبت کنید که درخواست شما مطابق با دستاوردهای حرفه ای واقعی باشد. مسائل و نیازهای شخصی شما هیچ ربطی به کار شما ندارد و نباید این مسائل را به کار ربط دهید. مهم نیست با چه صدایی درخواست خود را بیان می کنید رئیس شما به مسائل شخصی شما اهمیت نمی دهد.شما می توانید در موارد سخت و دشوار از رئیس خود طلب کمک کنید اما از جهتی این را در نظر بگیرید که شما باید به رئیستان ثابت کنید شایستگی ارتقای مقام و حقوق بهتر را دارید.

می توانید عبارت زیر جایگزین کنید:

من در شش ماه گذشته بهره وری را سه برابر افزایش داده ام از شما درخواست افزایش حقوق و مزایا را دارم.

2. من می توانم بعد از نهار از دفتر خارج شوم؟ کاری برای انجام دادن نیست.

تنها در موقعیتی که کار شما شامل انجام یک سری امور روزمره می شود و همه این امور را انجام داده اید می توانید از این جمله استفاده کنید در تمام موقعیت های دیگر این جمله به ضرر شما است و این ذهنیت را در مورد شما درست می کند که شما به کار خود علاقه مند نیستید و در این مواقع نه تنها اجازه ترک محل کار به شما داده نمی شود بلکه چندین کار جدید به شما محول خواهد شد.

به جای این جمله می توانید بگویید:

آیا می توانم پس از نهار بروم؟ دلیلی برای رفتن خود نیاورید و اگر مجبور به گفتن دلیل شدید آن را به خستگی و نبودن کار برای انجام در محل کار،  ربط ندهید.

3. تمام اینها بخاطر اشتباهات تام است.

توانایی پذیرش اشتباهتتان ، بدون اینکه کسی دیگر را مقصر بدانید بیانگر بالغ بودن شما است.این باعث احترام کارمند می شود حتی اگر گاهی اشتباه می کند. حتی اگر مقصر مشکلات پیش آمده کسی دیگری باشد نیاز به بیان اسم شخص خاصی نداریدو

بهتر است بگویید:

شما حق دارید من در انجام جزئیات اشتباه کردم و از این به بعد بیشتر دقت می کنم ، شاید بتوانیم راهی برای حل این مشکل پیدا کنیم.

4.من دارم میرم.

وقتی قصد ترک کار خود را دارید فقط کافی است که این کار را انجام بدهید، قهر کردن های مداوم و استفاده از این ابزار برای جلب توجه در دراز مدت باعث می شود کسی شمارا جدی نگیرد. چیزی به اسم شخص قابل تعویض وجود ندارد و اگر بعد از بستن در، کسی برای شما در را باز نکرد خیلی تعجب نکنید.

به جای این جمله، بهتر است بگویید:

به نظر می رسد در این مورد ما نظرات متفاوتی داریم.

 5-ما همیشه همین کار را انجام می دهیم.

اهمیتی ندارد اگر قبلا روش کار کارفرمای قبلی شما جور دیگر بوده است و یا شما عادت هایی برای انجام کار دارید. گفتن این جمله به شخص شنونده این امر را القا می کند که شخص قبلی بهتر از شما بوده دقیقا مثل اینکه به کسی بگویید "دستپخت مامانم بهتر است" و هیچ کس این مقایسه ها را دوست ندارد. در دنیای امروزی که همه چیز با سرعت بالایی در حال پیشرفت است افراد با تفکرات انعطاف پذیر بسیار ارزشمندتر از افراد محافظه کار و سخت کوش هستند.

بهتر است به جای این جمله بگویید:

پیشنهاد شما کمی غیرمعمول است و ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود.

6.سعی می کنم

 

این عبارت به این معنی است که شما تمایلی به انجام کاری که از شما خواسته شده ندارید و اگر اشتباهی پیش آمد شما مسئولیتی قبول نمی کنید. وقتی شما می گویید سعی خواهم کرد رئیس شما می شنود که " من نمی توانم این کار را انجام دهم." بنابراین بهتر استقبل از انجام کار در مورد نتایج کار و مشکلات احتمالی و راه حل ها بحث کنیم و سعی کنیم صادق باشیم.

بهتر است بگویید:

اوکی من اینو انجام می دهم.  اما پاسخ دهی به اینها همیشه زمان بر است و احتمالا تا جمعه برای باید در مورد این تصمیم صبر کنیم.

7.من کارهای زیادی برای انجام دارم.

تمام کارمندها برای هدف اصلی شرکت تلاش می کنند آیا تمام کارهای شما مستقیما با هدف ارتباط دارد؟ اگر رئیس شما طرح جدیدی ارائه می دهد احتمالا نقشه ها و طرح ها تغییر کرده اند. بنابراین بهتر است وظایفتان را اولیت بندی کنید.گاهی اوقات لازم است وظایف خود را کمی کنار گذاشته و با توجه به اولویت وظایف مشترکی که رئیس شما به شما محول می کند را انجام دهید. و شما می توانید روی آن کار کنید تا رئیس شما وقت کافی برای جستجوی شخص دیگری داشته باشد.

به جای این عبارت بهتر است بگویید:

من هنوز روی پروژه ای که دیروز به من دادید کار میکنم، کدام یک از  این پروژه ها اولویت دارد؟

8. چه منفعتی برای من دارد؟

ما موافق پرداخت حقوق برای انجام کارهستیم اما پرسیدن در مورد پاداش برای انجام امور کوچک که احتمالا می توانید بصورت رایگان انجام دهید خوب نیست. دقت داشته باشید که کمک هایی که شما خودتان هم با انجام آن موافق هستید یک مهربانی مفید برای شما خواهد بود.

بهتر است:

فقط یک "بله" بگویید.

9.این مشکل من نیست.

بودن در یک تیم مانند بودن در یک قایق است، هر گونه مشکلی که امروز به شما مربوط نیست ممکن است رشد کند و فردا باعث غرق شدن شما و تمام همکاران شما و شرکت شود. اگر راه حلی به نظرتان می رسد حتما آن را با صدای بلند بیان کنید حتی اگر کارساز نباشد. حداقل تمایل خود را به حل مشکل نشان داده اید و رئیس شما از این به بعد روی مشاوره با شما حساب باز می کند.

به جای این عبارت بهتر است بگویید:

من در این رابطه متخصص نیستم اما شاید بهتر باشد ....

10. به نظرم رسید...

هر رئیسی با شنیدن این عبارت چشمانش گرد می شود. بهتر است قبل از انجام هر کاری به خوبی در مورد آن فکر کنید و همانطور که قبلا گفته شد پذیرفتن اشتباهاتتان می تواند بیانگر شخصیت شما است.

بهتر است بگویید:

به نظر میرسد ما در مورد همدیگر دچار سوء تفاهم شده ایم، من این اشتباه را اصلاح میکنم و دفعه ی بعدی بیشتر دقت میکنم.

نظرات بازدیدکنندگان