تاریخ انتشار: 96-11-09 12:11:00 دوشنبه
(187)

10 نکته برای جلوگیری از لیز خوردن، لغزیدن و افتادن در آب و هوای زمستان

زمستان در شهر ما میتواند قشنگ باشد با رعایت این نکات خاطرات خوشی رابرای خود به ارمغان آورید.

1. قبل از گام برداشتن نگاه کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از افتادن، نگاه کردن به جایی که در حال گام برداشتن هستید، می‌باشد. اگر که خیس است، ممکن است یخ باشد، بنابراین از رفتن روی آن خودداری کنید. به علاوه، نگاه کردن به جلو در مسیری که در آن پیاده روی میکنید نیز مهم است. به آرامی حرکت کنید و دوربرتان را بررسی کنید. مسیربا مقاومت کمتر و با میزان کمتر یخ و یا اینکه یخی که روی آن برف کمتری پوشیده شده باشد، پیدا کنید.

2. کفش مناسب بپوشید

حتی در صورتیکه شما مجبورید برای کار کفشهایتان را بپوشید، پاشنه بلند و یخ با هم جور درنمی آیند. چکمه هایی (بوتها) با کف بافتی و خشن برای پیاده روی روی برف و یخ بپوشید. این بوتها نسبت به هر کفش پاشنه بلند دیگری، کشش بیشتری به شما می‌دهد. عوض کردن کفشهای مختلف به نظر میرسد زحمت چندانی نداشته باشد، آنچیزی که بیشتر مهم است این است که  از خودتان در مقابل افتادن محافظت کنید.

3. از نرده ها استفاده کنید

چه شما بیرون باشید چه داخل، نرده ها به یک دلیل در دسترس شما هستند. به هرحال، بهتر است از آنها استفاده کنید، زیرا در موردهای مختلفی وقتی افراد در حال لغزیدن هستند خودشان را با آنها راست نگه می‌دارند.

4. سطوح و زمین را تماشا کنید.

حتی زمانیکه شما هنوز در منزل هستید، مکانهای بیرون، جاهایی را که مردم در حال گذر هستند، نگاه کنید. برف و یخ به خاطر پیاده‌روی و کفشهای مردم به میزان زیادی به صورت فنجان‌های قهوه‌ای شکل دوست داشتنیJ آب میشود. به هرحال هر جایی که برای اول بار روی آن گام برمیدارید برای جلوگیری از خطر لغزیدن، چندبار روی آن قدم  بردارید.

5. آرامش داشته باشید و ریلکس و راحت و شل باشید

وقتی که می افتید، انقباض هر چه بیشتر شما باعث واردآمدن آسیب بیشتری به شما می‌شود. درحالیکه، به نظر میرسد غیر ممکن باشد، اما آرام و شل بودن و دور بودن از جدل هنگام افتادن میتواند از وارد امدن آسیب جدی خودداری کند. اگر به سمت جلو افتادید، سعی کنید همزمان با افتادن، بچرخید. اگر به سمت عقب افتادید، سعی کنید روی پایین تنه تان بنشینید.

6. چشمهایتان را بررسی کنید

این مورد ساده به نظر میرسد، اما اگر بیناییتان را در وضعیت خوبی نگه دارید، از افتادن‌های بی مورد خودداری میتوان کرد. وقتی هر چیزی در جلویتان را ببینید به شما کمک خواهد کرد تا تعیین کنید کجا قدم بردارید و از رفتن به کجا خودداری کنید. اگر این یخ اکنون مشکوک به نظر میرسد، فکر کنید ممکن است شبیه چه چیزی باشد اگر زمان کمی برای دیدن آن داشتید.

7. حصار در حیاط شما

داشتن یک سگ به عنوان سگ خانگی میتواند تجریه عالی‌ای باشد، اما به هرحال بدی‌ای که دارند این است که آنها چند بار در روز بیرون میروند. اگر شما در خانه‌ی بدون حصار زندگی میکنید، معمولا به این معنی است که شما چند بار در روز برای پیاده روی کردن با سگتان بیرون میروید. درصورتیکه حصار داشته باشد، نیاز به بیرون رفتن در شرایط بد آب و هوایی کمتر میشود. در هر صورت اگر لازم است بیرون بروید تمام نکات لازم برای امنیتتان را بکار بگیرید.

8. ورزش

چندین ورزش وجود دارد که با آنها میتوانید تعادلتان را بهبود ببخشید، انعطاف پذریریتان را افزایش و خودتان را قویتر کنید. یوگا و تای چی برای بهبود تعادل عالی هستند. ورزشهایی مانند ایستادن روی نوک پا، فرورفتگی های زانو، کشش پا و حرکات ساده در استخر شنا میتواند ماهیچه های شما را قویتر کند.

9. از نمک استفاده کنید

بعد از کولاک برف و یخ ، حتما از نمک برای آب کردن یخ، استفاده کنید، یا اینکه شن را برای افزایش کشش روی پیاده روها و مسیرهایی مشخص بپاشید. این کشش اضافی میتواند در لیز خوردن و افتادن و یا لیز نخوردن  شما فاکتور تصمیم گیرنده ای باشد.

10. داخل بمانید

اگر هوا در حال بدتر و بدتر شدن است و مطمئن نیستید که ماشینتان تا بالای تپه برسد یا نه، داخل بمانید. رفتن به پاساژ یا مرکز خرید میتواند به تعویق انداخته شود. داخل خانه هایتان بمانید که بهترین دفاع شما در برابر زمستان خواهد بود. بسیاری از مراکز خرید هر آنچه را که سفارش دهید برایتان جلوی در می آورند.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

فروش ویژه

تولید کننده‌ها

نماد اعتماد الکترونیکی

نشان ملی ثبت

logo-samandehi