تست قند خون بایونیم مدل GM110

دستگاه تست قند خون «بایونیم» (Bionime) مدل «Rightest GM110» دارای 150 حافظه‌ی ذخیره‌سازی، قابلیت میانگین‌گیری از نتایج و نمایش نتیجه در 8 ثانیه است. حداقل میزان خون مورد نیاز برای اندازه‌گیری دقیق قند خون 1.4 میکرولیتر است. صفحه‌نمایش دستگاه از نوع LCD و دارای ابعاد 38×39 میلی‌متر است. منبع انرژی دستگاه از یک عدد باتری سکه‌ای CR2032 تأمین می‌شود. این باتری برای انجام 1000 تست توسط دستگاه کفایت می‌کند. نوار تست این دستگاه کمی با نوار دستگاه‌های دیگر فرق دارد. پس از قراردادن یک قطره خون روی قسمت مشخص‌شده‌ی نوار، 8 ثانیه طول می‌کشد تا نتیجه روی صفحه به نمایش درآید. نتایج اندازه‌گیری‌شده داخل حافظه‌ی دستگاه ذخیره می‌شود. این حافظه قابلیت ذخیره‌سازی نتایج تا 150 مورد را دارد. علاوه‌براین‌، میانگین نتایج 1، 7، 14، 30 و 90 روز را نیز محاسبه کرده و نمایش می‌دهد. برای تنظیم واحد نمایش میزان قند خون، زمان و تاریخ باید دکمه‌ی دستگاه را چند ثانیه نگه داشت. واحد نمایش میزان قند خون بین دو حالت میلی‌گرم بر دسی لیتر (mg/dL) و میلی‌مول بر لیتر (mmol/L) قابل‌ تغییر است. در صورت استفاده‌نکردن از دستگاه، پس از 2 دقیقه دستگاه به شکل خودکار خاموش می‌شود. اقلام همراه دستگاه شامل قلم سوزن‌زنی، 10 عدد سوزن و دفترچه راهنمای فارسی است. همه‌ی این اقلام داخل یک کیف نگه‌داری کوچک و محکم ارائه می‌شود. به طور خلاصه تست قند خون بایونیم Rightest GM110 دارای 150 حافظه‌ی ذخیره‌سازی، قابلیت میانگین‌گیری از نتایج، صفحه‌نمایش LCD، نمایش نتیجه در 8 ثانیه، قابلیت خاموشی خودکار و یک کیف نگه‌داری است. در آخر باید گفت که Rightest GM110 برای اندازه‌گیری دقیق قند خون، فقط به 1.4 میکرولیتر خون نیاز دارد.

پیشنهاد ویژهتست قند خون بایونیم مدل GM110

55,000 تومان

75,000 تومان

موجودی این کالا به اتمام رسیده است

کالاهای پیشنهادی

ویژگی ها

مشخصات فیزیکی

وزن : 43 گرم
ابعاد : 9.5 × 4.3 × 1.28 سانتی متر

ویژگی‌های سخت‌افزاری

منبع تغذیه : باتری
مشخصات صفحه نمایش : نوع: LCD ابعاد: 38 × 39 میلی‌متر

سایر ویژگی‌ها

اقلام همراه دستگاه : قلم سوزن زنی 10 عدد سوزن دفترچه راهنمای فارسی

مشخصات فنی

زمان پاسخگویی به تست : 8 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز : 1.4 میکرو لیتر
حافظه ذخیره نتایج :
توضیحات حافظه داخلی : دارای 150 حافظه
قابلیت خاموشی خودکار :
قابلیت خون گیری از سایر نقاط بدن :
قابلیت اتصال به کامپیوتر :
امکان تنظیم هشدار :
نمایشگر تاریخ و ساعت :
نمایشگر تعویض باتری :
مشخصات نوار : Bionime GS300
سایر ویژگی‌های دستگاه : قابلیت اندازه گیری میانگین قند خون 1، 7، 14 و 30 روز طراحی در ابعاد بسیار باریک صفحه نمایش بزرگ دستگاه سوزن زنی بی خطر
نمایش میانگین نتایج :
مشخصات سوزن زن : Bionime GD500

مشخصات ظاهری

نوع کاربری : خانگی

اطلاعات بیشتر

تست قند خون بایونیم مدل GM110Bionime GM110 یکی از باریک‌ترین دستگاه‌های تست قند خونی است که تا به حال دیده‌ایم. روی دستگاه تنها یک دکمه وجود دارد که برای تنظیمات و عملکردهای آن استفاده می‌شود. صفحه‌نمایش دستگاه اطلاعات را بزرگ نمایش می‌دهد و برای کسانی که چشم‌های ضعیفی دارند نیز خوانایی دارد. جالب‌ترین نکته‌ای که در مورد این دستگاه وجود دارد این است که برخلاف اکثر دستگاه‌های تست قند خون، نوار تست به شکل افقی داخل دستگاه قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که دست شخص نباید با محل قرارگیری خون تماس پیدا کند، این نوع طراحی یک مزیت محسوب می‌شود.
انرژی Bionime GM110 از یک عدد باتری سکه‌ای مدل CR2032 تأمین می‌شود و هر باتری تقریباً تا 1000 تست جوابگو است. هنگامی‌که انرژی باتری رو به اتمام است، نشانگر باتری ضعیف روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود. ازآنجایی‌که تست قند خون دستگاه حساسی است، هنگام ضعیف شدن باتری باید سریعاً آن را تعویض کرد.
نوار تست قند خون وسیله‌ای حساس است و کیفیت نوار روی نتیجه‌ی تست تأثیر می‌گذارد. شاید به همین دلیل است که هر شرکت تولیدکننده‌ای دستگاه تست قند خون، نوارهای مخصوص به خود را دارد. قبل از استفاده از نوار تست باید تاریخ انقضای روی جعبه را چک کرد. نوارهای تاریخ انقضا گذشته نتایج کاملاً غلطی را نشان می‌دهند. پس از برداشتن یک نوار از ظرف نوارها، باید فوراً درپوش ظرف را بست زیرا نوارهای تست قند خون به‌شدت به رطوبت حساس هستند و تا جای ممکن نباید در تماس با هوای آزاد قرار بگیرند. پس‌ازاینکه در ظرف نوارها برای اولین بار باز شد تا سه ماه برای استفاده از آن‌ها فرصت دارید و پس‌ازآن قابل‌استفاده نیستند.

تست قند خون بایونیم مدل GM110Bionime GM110 قادر به اندازه‌گیری قند خون از 20 تا 600 میلی‌گرم در دسی لیتر است. هنگامی‌که نوار تست داخل شیار مخصوصش گذاشته می‌شود، دستگاه به شکل خودکار روشن می‌شود. برای اندازه‌گیری قند خون به یک قطره خون معادل 1.4 میکرو لیتر خون نیاز است. اگر خون قرار داده‌شده روی نوار کمتر از این مقدار باشد، یا تست انجام نمی‌شود و یا اگر انجام شود نتیجه دارای خطا است. برای خون‌گیری از نوک یکی از انگشتان باید از قلم لنست که همراه دستگاه ارائه شده استفاده کرد. برای این کار باید یکی از سوزن‌ها را داخل قلم قرار داد و درپوش آن را گذاشت. با چرخان سر قلم می‌توان شدت پرتاب سوزن را تعیین کرد. شدت پرتاب سوزن با توجه به ضخامت پوست شخص تغییر می‌کند. هرچقدر قدرت پرتاب سوزن بیشتر باشد، عمق سوراخ بیشتر می‌شود و در نتیجه خون بیشتری می‌توان گرفت.Bionime GM110 قادر به اندازه‌گیری قند خون از 20 تا 600 میلی‌گرم در دسی لیتر است. هنگامی‌که نوار تست داخل شیار مخصوصش گذاشته می‌شود، دستگاه به شکل خودکار روشن می‌شود. برای اندازه‌گیری قند خون به یک قطره خون معادل 1.4 میکرو لیتر خون نیاز است. اگر خون قرار داده‌شده روی نوار کمتر از این مقدار باشد، یا تست انجام نمی‌شود و یا اگر انجام شود نتیجه دارای خطا است. برای خون‌گیری از نوک یکی از انگشتان باید از قلم لنست که همراه دستگاه ارائه شده استفاده کرد. برای این کار باید یکی از سوزن‌ها را داخل قلم قرار داد و درپوش آن را گذاشت. با چرخان سر قلم می‌توان شدت پرتاب سوزن را تعیین کرد. شدت پرتاب سوزن با توجه به ضخامت پوست شخص تغییر می‌کند. هرچقدر قدرت پرتاب سوزن بیشتر باشد، عمق سوراخ بیشتر می‌شود و در نتیجه خون بیشتری می‌توان گرفت.

تست قند خون بایونیم مدل GM110پس از خارج شدن خون کافی است تا نوک انگشت را به محل مشخص‌شده روی نوار بچسبانید تا خون به داخل نوار کشیده شود. قطره‌ی خون باید تمام حفره‌ی نوار را بپوشاند در غیر این صورت دستگاه نتیجه‌ی اشتباهی را نشان می‌دهد. پس از شنیدن صدای بوق، هشت ثانیه طول می‌کشد تا نتیجه روی صفحه‌نمایش ظاهر شود. علاوه بر نوک انگشت از سایر نقاط بدن مانند کف دست و ساعد نیز می‌توان خون‌گیری کرد. برای این منظور باید از کلاهک شفاف قلم استفاده کرد. پس از سوراخ شدن ناحیه موردنظر کافی است چند ثانیه کلاهک روی سطح پوست فشار داده شود تا خون کافی خارج شود. توجه داشته باشید که قند خون تحت تأثیر عوامل مختلف مثل غذا خوردن به‌سرعت تغییر می‌کند. در این‌گونه موارد اندازه‌گیری قند خون از نوک انگشت بهتر است.

تست قند خون بایونیم مدل GM110بررسی تغییرات قند خون در طول روز و همچنین تغییرات آن طی روزهای مختلف بسیار مهم است. خوشبختانه Bionime GM110 دارای حافظه‌ای با قابلیت ذخیره‌ی نتیجه‌ی 150 تست است. علاوه بر این می‌توان میانگین قند خون‌های یک روز، یک هفته، 14 روز، یک ماه و سه ماه را نیز مشاهده کرد. با توجه به تغییرات قند خون در اثر عوامل مختلف، میانگین نتایج اندازه‌گیری شده عدد منطقی‌تری است. با پر شدن این حافظه قدیمی‌ترین نتایج یک‌به‌یک پاک می‌شوند. خوشبختانه برخلاف بعضی دستگاه‌ها با تعویض باتری، حافظه‌ی دستگاه پاک نمی‌شود. توجه داشته باشید که برای مشاهده‌ی میانگین نتایج حتماً باید تاریخ و ساعت دستگاه تنظیم شده باشد. برای انجام تنظیمات دستگاه باید دکمه‌ی آن را پنج ثانیه نگه داشت. پس از دو ثانیه صفحه‌نمایش خاموش می‌شود و در ادامه وارد تنظیمات می‌شود. در صورت روشن ماندن دستگاه، جهت جلوگیری از تخلیه‌ی ناخواسته‌ی باتری، پس از دو دقیقه دستگاه به شکل خودکار خاموش می‌شود.

نقد و نظرات

1396-08-14
  • سلام آیا نوار هم داخل دستگاه وجود داره؟

    شما هم می توانید در مورد این کالا نظر دهید

    برچسب ها