نماد اعتماد الکترونیکی

فشار سنج اکسیرون مدل Z-5

فشارخون بالا از بیماری‌های شایعی است که تقریباً یک‌سوم جمعیت جهان به آن دچار هستند و البته اکثراً از آن بی‌خبرند. با اندازه‌گیری منظم فشارخون و تغییر سبک زندگی می‌توان از ابتلا به این عارضه جلوگیری کرده و یا در صورت ابتلا آن را کنترل کرد. خوشبختانه امروزه به کمک فشارسنج‌های دیجیتال، هر کسی می‌تواند در خانه فشار خود را به‌راحتی اندازه‌گیری کند. فشارسنج «اکسیرون» (Exiron) مدل «Z-5» یک نوع فشارسنج بازویی با 75 حافظه‌ی ذخیره‌سازی و قابلیت میانگین‌گیری از نتایج است. سایز کاف این فشارسنج برای اندازه‌ی دور بازوی 24 تا 34 سانتی‌متر مناسب است. Exiron Z-5 علاوه بر فشارخون، تعداد ضربان قلب در هر دقیقه را نیز محاسبه کرده و نمایش می‌دهد. صفحه‌نمایش نیز نوع LCD است و اندازه‌ای 3 اینچی دارد. اطلاعات فشار و ضربان قلب همراه تاریخ و زمان داخل حافظه‌ی دستگاه ذخیره می‌شوند. حافظه به سه بخش 25 عددی تقسیم شده است تا افراد مختلف یک خانواده بتوانند از فشارسنج استفاده کنند و نتیجه‌ی تست‌هایشان با هم اشتباه نشود. قابلیت کاربردی این فشارسنج میانگین‌گیری از نتایج فشارهای یک شخص است. انرژی Exiron Z-5 از 4 عدد باتری قلمی تأمین می‌شود. علاوه بر این می‌توان از آداپتور برق نیز استفاده کرد. خبر خوشحال‌کننده اینکه یک آداپتور نیز همراه دستگاه ارائه شده است. ابعاد این فشارسنج 15 × 11× 9 سانتی‌متر است و وزنی برابر 320 گرم دارد. به‌طور خلاصه فشارسنج بازویی اکسیرون مدل Z-5 دارای کاف با سایز 24 تا 34 سانتی‌متر، 75 حافظه‌ی ذخیره‌سازی، قابلیت میانگین‌گیری از نتایج، صفحه‌نمایش 3 اینچی بوده و با باتری و آداپتور کار می‌کند.

پیشنهاد ویژهفشار سنج اکسیرون مدل Z-5

109,000 تومان

179,000 تومان

در انبار موجود نیست

کالاهای پیشنهادی

ویژگی ها

مشخصات فیزیکی

وزن : 320 گرم
ابعاد : 15 × 11 × 9 سانتی‌متر

مشخصات کلی

نوع : بازویی

مشخصات صفحه نمایش

نوع صفحه نمایش : LCD
سایز صفحه نمایش : 3 اینچی
صفحه نمایش رنگی :
صفحه نمایش لمسی :

ویژگی‌های سخت‌افزاری

نوع باتری : غیر قابل شارژ
منبع تغذیه : برق و باتری

مشخصات فنی

حافظه ذخیره نتایج :
توضیحات حافظه داخلی : 3 × 25 (برای سه نفر)
قابلیت خاموشی خودکار :
نمایشگر تاریخ و ساعت :
نمایشگر تعویض باتری :
قابلیت تنظیم نور صفحه نمایش :
نمایش میانگین نتایج :
سایز مناسب بازو/مچ : 24 تا 34 سانتی متر
قابلیت اعلان صوتی :
سنجش ضربان قلب :
قابلیت تشخیص آریتمی :
هشدار خطای محاسباتی :
سایر مشخصات باتری : 4 عدد باتری قلمی

مشخصات ظاهری

نوع کاربری : خانگی

موارد همراه

سایر اقلام همراه : آداپتور برق کاف دور بازو

اطلاعات بیشتر

فشار خون در اصل نیروی است که جریان خون به دیواره‌ی داخلی رگ‌ها وارد می‌کند. هنگامی‌که قلب منقبض می‌شود و خون را داخل رگ‌ها پمپ می‌کند، این فشار به بیشترین حد خود می‌رسد که به آن فشار سیستولیک یا فشار بالا می‌گویند. بین دو ضربان قلب و هنگامی‌که قلب در حالت استراحت به سر می‌برد، این فشار به کمترین مقدار خود می‌رسد که به آن فشار دیاسیستولیک یا فشار پایین می‌گویند. واحد اندازه‌گیری فشارخون میلی‌متر جیوه است و فشار افراد را به‌صورت فشار خون بالا روی فشار خون پایین اعلام می‌کنند.
در طول روز عوامل مختلفی مانند غذا خوردن، استراحت، فعالیت بدنی، دخانیات و ... فشار خون را تغییر می‌دهند. بالا رفتن کوتاه‌مدت فشار براثر این عوامل را نمی‌توان نشانه‌ی فشار خون بالا دانست. هایپرتنشن یا فشار خون بالا به شرایطی گفته می‌شود که فشار خون شخص در یک بازه‌ی زمانی طولانی بالا باقی بماند. فشار خون بالا، هم می‌تواند نشانه‌ی بیماری باشد و هم می‌تواند عامل بیماری شود.
در مطب پزشک براثر عواملی مانند خستگی، اضطراب و سروصدای زیاد ممکن است فشار خون شخص بالا برود. بنابراین اندازه‌گیری فشار در منزل نتایج واقعی‌تری را نشان می‌دهد. علاوه بر این با اندازه‌گیری مرتب فشار و ذخیره‌ی نتایج تست‌ها می‌توان دید بهتری روی عوامل تأثیرگذار روی فشار خونتان داشته باشید. ارائه‌ی این اطلاعات به پزشکتان به تشخیص و درمان بیماری کمک بسیاری می‌کند. برای اندازه‌گیری آسان و دقیق فشار در منزل می‌توان از فشارسنج دیجیتال استفاده کرد. فشارسنج «اکسیرون» (Exiron) مدل «Z-5» جزو فشارسنج‌های دیجیتالی است که کاف آن‌ها به دور بازو بسته می‌شود.

فشار سنج اکسیرون مدل Z-5فشارسنج از یک قسمت اصلی و یک کاف تشکیل شده است. روی دستگاه چهار دکمه‌ی مختلف و صفحه‌نمایش دستگاه دیده می‌شود. ابعاد دستگاه 15 × 11 × 9 سانتی‌متر است و وزنی در حدود 320 گرم دارد. بدنه‌ی فشارسنج طراحی مناسبی دارد و از پلاستیک با کیفیتی ساخته شده است. صفحه‌نمایش نیز از نوع LCD است و اندازه‌ای 3 اینچی دارد. اطلاعات روی صفحه‌نمایش مقداری کمرنگ هستند اما کاملاً خوانا هستند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. روی کاف همه‌ی فشارسنج‌ها سایز آن‌ها درج شده است. کاف Exiron Z-5 نیز برای اندازه‌ی دور بازوی 24 تا 34 سانتی‌متر مناسب است. کاف توسط شلنگی لاستیکی با طول 57 سانتی‌متر به فشارسنج وصل می‌شود. به‌طورکلی جنس پارچه و شلنگ کاف کیفیت مناسبی دارند و کاف به‌راحتی دور بازو محکم می‌شود.
انرژی فشارسنج از چهار عدد باتری قلمی تأمین می‌شود که داخل جعبه وجود دارند. در صورت ضعیف شدن باتری‌ها نشانگر باتری ضعیف روی صفحه ظاهر می‌شود. باتری‌های ضعیف باعث سریعاً عوض شوند زیرا باعث خطای اندازه‌گیری می‌شوند. خوشبختانه Exiron Z-4 توسط آداپتور برق نیز کار می‌کند. خبر خوشحال‌کننده اینکه یک آداپتور نیز همراه دستگاه ارائه شده است و مشکل تمام شدن سریع باتری‌ها و دردسر تعویض آن‌ها وجود ندارد.

فشار سنج اکسیرون مدل Z-5Exiron Z-5 دارای سه جایگاه حافظه است که شخص قبل از اندازه‌گیری فشار باید یکی از آن‌ها را برای خود انتخاب کند. به‌این‌ترتیب سه نفر مختلف می‌توانند از فشارسنج استفاده کنند و نتایج تست‌هایشان به شکل جداگانه ذخیره می‌شود. با فشردن دکمه‌ی Start/Stop پمپ فشارسنج با صدای کم شروع به باد کردن کاف می‌کند و فشار باد را تا حد مشخصی بالا می‌برد. بعد از باد شدن کاف، دستگاه به‌صورت آهسته شروع به تخلیه‌ی باد می‌کند. چشمک زدن نشانگر قلب روی صفحه، یعنی دستگاه به‌درستی در حال اندازه‌گیری فشار است. پس از پایان اندازه‌گیری، فشار بالا و پایین و تعداد ضربان قلب در هر دقیقه روی صفحه نشان داده می‌شوند. نتایج اندازه‌گیری شده به‌صورت خودکار داخل حافظه‌ی دستگاه ذخیره می‌شوند. سه دقیقه بعد از اندازه‌گیری فشار دستگاه به شکل خودکار خاموش می‌گردد.

فشار سنج اکسیرون مدل Z-5همان‌طور که گفته شد حافظه‌ی دستگاه به سه بخش تقسیم شده که هر بخش قابلیت ذخیره‌ی 25 نتیجه را دارد؛ یعنی به‌طورکلی 75 جایگاه برای ذخیره‌ی نتایج وجود دارد. بعد از پر شدن حافظه با هر بار اندازه‌گیری، نتیجه‌ی جدید جایگزین قدیمی‌ترین تست می‌شود. برای مشاهده‌ی داده‌های ذخیره‌شده باید با فشردن MEM یکی از سه حافظه‌ی دستگاه را انتخاب کرد. در این حالت میانگین کل فشارهای هر شخص روی صفحه ظاهر می‌شود. با توجه به تغییرات فشار در طول روز، میانگین فشارها عدد قابل استنادتری برای ارائه به پزشک است. هنگام بازخوانی حافظه با فشردن کلید Recall می‌توان تمام فشارهای اندازه‌گیری شده را همراه با ساعت و تاریخ آن‌ها مشاهده کرد.

بعضی‌ها معتقدند که فشارسنج‌های دیجیتال دقت کافی ندارند. دلیل این امر می‌تواند استفاده‌ی ناصحیح از این نوع فشارسنج‌ها باشد که باعث نمایش نتایج اشتباه می‌شود. برای اندازه‌گیری دقیق فشار توسط فشارسنج‌های دیجیتال باید به چند نکته توجه کرد. کاف فشارسنج باید یک سانتی‌متر بالاتر از خمیدگی بازو بسته شود به‌طوری‌که شلنگ هوا روی بازو قرار بگیرد. بستن کاف روی لباس یا تنگ بودن آستین لباس باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود.

فشار سنج اکسیرون مدل Z-5برای اندازه‌گیری فشار باید روی صندلی نشست و پشت کاملاً صاف باشد. دست را باید روی میز طوری قرار داد که کاف فشارسنج هم‌سطح با قلب باشد. پاها هم باید روی زمین قرار داشته باشند. توجه داشته باشید که خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات باعث بالا رفتن فشار می‌شوند؛ بنابراین از انجام آن‌ها قبل از اندازه‌گیری فشار خودداری کنید. صحبت کردن و تکان خوردن بدن هنگام اندازه‌گیری فشار نیز باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود.

فشارسنج اکسیرون تمام انتظاری که از یک فشارسنج بازویی می‌رود را برآورده می‌کند. اندازه‌ی استاندارد کاف، صفحه‌نمایش بزرگ، حافظه‌ی طبقه‌بندی‌شده و قابلیت میانگین‌گیری از نتایج همه‌ی امکاناتی هستند که برای پیگیری تغییرات فشار به آن‌ها نیاز داریم. آداپتوری که همراه دستگاه ارائه شده خیالمان را بابت تعویض مداوم باتری‌ها راحت کرده است. از همه‌ی این‌ها که بگذریم Exiron Z-5 نسبت به فشارسنج‌های بازویی دیگر قیمت کمتری دارد و کار ما را برای انتخابش راحت‌تر کرده است.

نقد و نظرات

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر دهید

برچسب ها